Wkładki ogrzewające do butów – skuteczne lekarstwo na marznące stopy
Marznące stopy to problem doskwierający nie tylko miłośnikom sportów zimowych, ale również osobom starszym, pracującym na zewnątrz czy tym o słabym krążeniu. Na szczęście istnieje świetny sposób na poradzenie sobie z nim. Wkładki ogrzewające do butów ochronią Cię przed każdym mrozem, a dodatkowo zapewnią niesamowity komfort.
Podgrzewacze do butów i ich zalety
Dlaczego warto wybrać właśnie wkładki grzejące do butów, a nie na przykład grubsze skarpety albo cieplejsze obuwie? Można wymienić tutaj sporo argumentów m.in.:
- są one niezawodnym sposobem na radzenie sobie z marznącymi stopami,
- nic nie zadziała lepiej niż prywatny ogrzewacz w każdym bucie,
- wkładki są bardzo lekkie i cienkie, dzięki czemu idealnie mieszczą się w butach, nie uwierają i nie przeszkadzają podczas ruchu.
Ponadto, ocieplacze do butów:
- poprawiają krążenie,
- zapobiegają odmrożeniu i drętwieniu,
- zapewniają komfort chodzenia,
- absorbują wilgoć i zapobiegają namnażaniu się bakterii,
- dzięki właściwemu wyprofilowaniu pomagają utrzymać prawidłową postawę całego ciała.
Możesz mieć również pewność, że inwestycja w najlepszej jakości wkładki podgrzewane do butów będzie opłacalna. Dzięki najwyższej jakości materiałom, starannemu wykonaniu i nowoczesnym technologiom, będziesz cieszyć się nimi przez wiele zimowych sezonów.
Wkładki podgrzewane do butów dla każdego
Termiczne wkładki do butów oczywiście najbardziej kojarzą się z zimą, zwłaszcza z sezonowymi sportami. Narciarze, snowboardziści, alpiniści czy po prostu wielbiciele aktywności na śniegu chętnie wykorzystują to udogodnienie. Jednak tak naprawdę przyda się ono każdemu.
Osoby starsze, mające problem z krążeniem oraz poruszające się na wózkach inwalidzkich często są narażone na marznące i drętwiejące stopy. Podgrzewane wkładki to sposób na przyniesienie im ulgi. Równie przydatne okażą się one w zawodach, które wymagają długotrwałego pozostawania w tej samej pozycji na zewnątrz, np. strażnik albo żołnierz pełniący wartę. Ciepło w butach na pewno docenią też wędkarze, myśliwi, miłośnicy pieszych wędrówek czy motocykliści.
Jak dobrać odpowiednie wkładki dla siebie?
Po pierwsze zastanów się, czy wystarczą Ci zwykłe wkładki z materiałów izolujących (takich jak filc, pianka, folia aluminiowa, poliester), czy może lepiej sprawdzą się elektryczne wkładki do butów. Zasadnicza różnica polega na tym, że te pierwsze jedynie chronią przed zewnętrznymi warunkami. Natomiast podgrzewane wkładki aktywnie generują ciepło, tworząc w butach właściwy mikroklimat.
Następnym krokiem będzie dopasowanie wkładek do Twojej stopy. Większość wkładek podgrzewanych ma uniwersalny rozmiar, co oznacza, że z łatwością przytniesz je do swoich wymiarów. Jak to zrobić krok po kroku?
- Wyjmij z buta oryginalną wkładkę.
- Przyłóż do niej wkładkę termiczną, którą chcesz przyciąć.
- Obrysuj mniejszą wkładkę, zaznaczając jej wielkość. Jeśli nie posiadasz oryginalnego wkładu, możesz obrysować swoją bosą stopę.
- Przytnij wkładkę termiczną wzdłuż zaznaczonej linii. Po włożeniu do buta nie powinna się zawijać ani pozostawiać więcej niż 2 mm wolnego miejsca.
- Aby nie stracić za dużo materiału, możesz przycinać wkładkę po kawałku. Pamiętaj też, że lepiej jest kupić nieco większą wkładkę i w miarę potrzeby dociąć, by nie okazała się za wąska.
Warto wiedzieć, że wkładki podgrzewane do butów pasują zarówno do butów zimowych, specjalistycznych narciarskich, jak i zwykłych półbutów, adidasów czy innego obuwia codziennego użytku.
Jak działają elektryczne wkładki do butów?
Czym tak naprawdę są i w jaki sposób działają elektryczne wkładki do butów? Ich konstrukcja jest oparta na nowoczesnej technologii, połączonej z termoizolacyjnymi materiałami. Są one całkowicie bezpieczne i na pewno nie musisz obawiać się żadnych oparzeń czy porażenia prądem w trakcie ich użytkowania.
Cały mechanizm wkładek elektrycznych składa się z drucików ukrytych wewnątrz, które nagrzewają się za sprawą niewielkich kabelków połączonych z akumulatorem lub baterią. Źródło zasilania można przymocować do samego buta lub za pośrednictwem specjalnych kabli umieścić nieco dalej, np. do paska spodni. Naładowane mogą grzać od 3 do nawet 10 godzin.
Wyprofilowane wkładki są miękkie i wygodne, dlatego nawet nie poczujesz obecności ich poszczególnych elementów. Dzięki nim zyskasz ciepło, komfort i ochronę. Postaw na najwyższą jakość i ciesz się urokami zimy bez zmarzniętych stóp.
Na pewno zainteresuje Cię artykuł: „Jakie są różnice między rolkami freeride a rolkami figurowymi?”.
komentarzy