Niecodzienni.pl

Kółka do rolek

 

Szeroki wybór kół do rolek oferowanych przez wiele światowych marek takich jak: Hyper, Matter, Powerslide, Rollerblade, K2, FR/Seba, USD czy Tempish. Posiadamy koła niemal do wszystkich rodzajów i modeli rolek, począwszy od rolek dziecięcych a skończywszy na rolkach sportowych lub wyczynowych. Dysponujemy kołami o różnej średnicy i twardości, tak więc niemal każdy miłośnik rolek znajdzie w naszym sklepie odpowiednie kółka.

 Karta podarunkowa Niecodzienni.pl

Karta podarunkowa Niecodzienni.pl

Cena: 47,50 zł
Świecące kółka Seba/FR Skates LUMINOUS 80mm/85A (1szt) białe

Świecące kółka Seba/FR Skates LUMINOUS 80mm/85A (1szt) białe

Cena: 39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena przed obniżką: 49,00 zł
  • -20%
Kółka Rollerblade 80mm/82A + łożyska SG 7 (8 szt.)

Kółka Rollerblade 80mm/82A + łożyska SG 7 (8 szt.)

Producent: Rollerblade
Cena: 299,00 zł
Kluczyk uniwersalny 2w1 do wykręcania kółek

Kluczyk uniwersalny 2w1 do wykręcania kółek

Cena: 29,00 zł
Kółka do rolek HYPER Concrete +G 76mm/84A (4szt.) czarne

Kółka do rolek HYPER Concrete +G 76mm/84A (4szt.) czarne

Producent: Hyper
Cena: 139,00 zł
Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 80mm/85A (8szt) różowe

Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 80mm/85A (8szt) różowe

Producent: Rollerblade
Cena: 419,00 zł
Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 80mm/85A (8szt) zielone

Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 80mm/85A (8szt) zielone

Producent: Rollerblade
Cena: 419,00 zł
Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 84mm/85A (8szt)

Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 84mm/85A (8szt)

Producent: Rollerblade
Cena: 439,00 zł
Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 90mm/85A (8szt)

Kółka do rolek Rollerblade HYDROGEN 90mm/85A (8szt)

Producent: Rollerblade
Cena: 479,00 zł
Kółka Hyper XTR 80 mm 85 A (8 szt.)

Kółka Hyper XTR 80 mm 85 A (8 szt.)

Producent: Hyper
Cena: 169,00 zł

 

Maksymalna wielkość koła jaką można zamontować w konkretnym modelu rolek jest zależna bezpośrednio od producenta rolek oraz od zastosowanej w nich szynie (jej rodzaju i długości). Maksymalna wielkość koła najczęściej jest opisana na szynie, jednak w razie potrzeby wystarczy skontaktować się z nami. Postaramy się pomóc w doborze odpowiednich kół do Twoich rolek. Większe koła ułatwiają jazdę po nierównościach (np. chodnikach) sprawiają, że rolki jadą szybciej, niestety kosztem ich zwrotności. Warto pamiętać że koła nie muszą być produkowane przez tę samą markę, która wyprodukowała rolki. Większość kół dostępnych na rynku oraz w naszej ofercie jest również kompatybilna z popularnymi łożyskami typu ABEC (rozmiar 608). Przy zachowaniu odpowiedniej dopuszczalnej średnicy prawdopodobieństwo, że koła nie będą pasowały jest bardzo nikłe. W naszej ofercie można znaleźć kółka do rolek dziecięcych, rekreacyjnych oraz koła do rolek fitnessowych. Mamy specjalne koła do rolek agresywnych, wyjątkowo wytrzymałe koła do freeridu i slalomu oraz koła do szybkich sportowych rolek.

Profesjonalne kółka do rolek – gwarancja bezpiecznej i przyjemnej jazdy

Kółka do rolek są równie istotne, jak buty czy płozy rolek. Kółka zużywają się najszybciej i najczęściej wymagają wymiany, szczególnie w przypadku użytkowników jeżdżących agresywnie. Wybierając lub wymieniając kółka do rolek, warto dobrze zastanowić się przed ich zakupem. Jakość wykonania kółek przekłada się bezpośrednio na komfort, stabilność i bezpieczeństwo. Tym zaś powinna cechować się jazda, jeśli ma zapewniać nam prawdziwą przyjemność i frajdę.

Jakie kółka do rolek wybrać, aby spełniały wymienione wyżej kryteria, a do tego cechowały się wytrzymałością i niezawodnością?

Świecące kółka do rolek w różnych rozmiarach

Lubisz uprawiać sport wieczorową porą? Aby Ci to ułatwić, w swojej ofercie zamieściliśmy świecące kółka do rolek. Nowoczesne i oryginalne, pomogą Ci na nowo odkryć radość z poruszania się na rolkach!

Pamiętaj, że jednym z najważniejszych parametrów, definiujących funkcjonalność i przeznaczenie kółek do rolek, oprócz wspomnianych wcześniej walorów estetycznych, które są zawsze indywidualne, jest ich rozmiar. Choć zakres tych wartości jest dość szeroki, najczęściej wyróżnia się trzy kategorie:

  • małe – o średnicy mieszczącej się do 72 mm. Kółka do rolek 72 mm i mniejsze to generalnie kółka do rolek agresywnych oraz do rolek dla dzieci. Jeździ się na nich co prawda wolniej, ale za to bardziej stabilnie,
  • średnie – ze średnicą powyżej 72 ale do 84 mm. Kółka do rolek 84 mm umożliwiają rozwijanie większych prędkości, ale wciąż zapewniają przyzwoitą przyczepność i stabilność. Sprawdzą się więc zarówno dla początkujących, jak i do codziennej jazdy rekreacyjnej,
  • duże – o wielkości powyżej 84 mm. Kółka o takiej średnicy pozwalają na rozwijanie naprawdę dużych prędkości, przekraczających nawet 30 km/h. To w oczywisty sposób przekłada się jednak na mniejszą stabilność, stąd zalecane są one głównie osobom lubiącym szybką i dynamiczną jazdę.

 

Kółka kauczukowe do rolek o różnej twardości

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze kółek, jest ich twardość. Tutaj możemy wyróżnić dwie grupy:

  • kółka miękkie – o twardości w przedziale 74A-82A,
  • kółka twarde – o parametrze wynoszącym od 83A do ponad 100A.

Co do zasady, im większa twardość kółek kauczukowych do rolek, tym są one bardziej trwałe. Z drugiej jednak strony cechują się mniejszą przyczepnością i gorzej tłumią drgania. Jakie kółka do rolek wybrać, aby cechowały się najlepszymi dla nas parametrami?

Wszystko zależy od poziomu zaawansowania i umiejętności jazdy. Do rolek przeznaczonych dla dzieci i początkujących najlepiej nadadzą się mniejsze i miękkie kółka. W naszym sklepie znajdziesz np. kółka do rolek 72 mm o twardości 80A, które zapewnią wysokie bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dobrze też sprawdzą się tu kółka do rolek 76 mm.

Jeśli jednak czujesz się na rolkach nieco pewniej, wybierz modele o większej średnicy. W naszej ofercie zamieściliśmy kółka do rolek 80 mm, ale i kółka do rolek 84 mm czy nawet 110 mm! Dzięki swej konstrukcji, świetnie nadadzą się one do szybkiej i ekstremalnej jazdy.

Chcesz przetestować jakość i profesjonalizm naszych kółek do rolek? Kraków stanowi wręcz idealne miasto dla miłośników rolek. Najbardziej chyba znane rolkarzom Błonia, ale i Park Jordana, Bulwary Wiślane czy Wały Rudawy – to tylko niektóre z popularnych miejsc. Przygotuj swoje rolki na sezon i w drogę!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl