Niecodzienni.pl
Bestsellery
 1. Łyżwy figurowe Jackson MYSTIQUE
  859,00 zł

  Cena regularna: 919,99 zł

  Najniższa cena przed obniżką: 919,99 zł
 2. Łyżwy figurowe Jackson FREESTYLE
  1 549,00 zł

  Cena regularna: 1 649,99 zł

  Najniższa cena przed obniżką: 1 649,99 zł
 3. Bateria Thermic C-PACK 1700B Bluetooth®
  1 125,00 zł
 4. Łyżwy figurowe Jackson CLASSIC 500
  669,99 zł
 5. Łyżwy rekreacyjne Bauer COLORADO
  509,00 zł

Łożyska do rolek

 

 

Łożyska to jeden z podstawowych i kluczowych komponentów rolek, na który zwracamy uwagę wybierając rolki dla siebie. Łożyska w rolkach odpowiadają przede wszystkim za możliwość kręcenia się kół a więc pośrednio, za prędkość jaką możemy osiągnąć. Standard ABEC (608) oferowany przez dobre marki jest nieporównywalnie lepszy od ABEC w tanich, kiepskich markach. Łożyska renomowanych firm to gwarancja bardzo dobrego toczenia się kółek - są skuteczniejsze i dużo wytrzymalsze od tańszych odpowiedników. Wykonane z najwyższej jakości stali chromowanej gwarantują jakość, trwałość i niezawodność.

 Karta podarunkowa Niecodzienni.pl
Karta podarunkowa Niecodzienni.pl
Cena: 47,50 zł
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 7 (16 szt)
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 7 (16 szt)
Producent: K2
Cena: 199,00 zł
kpl.
Kluczyk uniwersalny 2w1 do wykręcania kółek
Kluczyk uniwersalny 2w1 do wykręcania kółek
Cena: 29,00 zł
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 5 (16 szt.)
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 5 (16 szt.)
Producent: K2
Cena: 179,00 zł
kpl.
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 9 Classic Plus (16 szt)
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 9 Classic Plus (16 szt)
Producent: K2
Cena: 249,00 zł
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 9 Pro (16 szt)
Łożyska do rolek K2 Twincam ILQ 9 Pro (16 szt)
Producent: K2
Cena: 349,00 zł
kpl.
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 9 (1szt)
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 9 (1szt)
Producent: Powerslide
Cena: 10,00 zł
Łożyska do rolek Rollerblade Twincam ILQ 9 PRO (16 szt)
Łożyska do rolek Rollerblade Twincam ILQ 9 PRO (16 szt)
Producent: Rollerblade
Cena: 349,00 zł
Klucz do rolek Wicked CROSS Skate Tool
Klucz do rolek Wicked CROSS Skate Tool
Producent: WICKED
Cena: 54,99 zł
szt.
Łożyska do rolek ABEC 5 Powerslide WICKED (16 szt.)
Łożyska do rolek ABEC 5 Powerslide WICKED (16 szt.)
Producent: WICKED
Cena: 119,99 zł
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 7 (16 szt)
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 7 (16 szt)
Producent: WICKED
Cena: 135,00 zł
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 9 (16 szt.)
Łożyska do rolek Powerslide WICKED ABEC 9 (16 szt.)
Producent: WICKED
Cena: 159,00 zł

 

Warto zauważyć że wysoka jakość łożysk przekłada się również na koszt eksploatacji, gdyż to właśnie łożyska wraz z kołami są najczęściej zużywającym się elementem w rolkach i należy je regularnie wymieniać. Najbardziej popularnym i najczęściej występującym rodzajem łożysk są tak zwane łożyska typu ABEC. Wymiary takiego łożyska to 8mm średnicy wewnętrznej, 22mm średnicy zewnętrznej oraz wysokość 7mm. Określenie ABEC  to skrót od „Annular Bearing Engineering Commitee” wraz z numerem (nieparzystymi 1,3, 5, 7, 9) oznacza normę – jakość zastosowanych materiałów, parametry toczenia a pośrednio nawet ich przeznaczenie. Często spotykamy się z pytaniem: "które łożyska będą najlepsze do moich rolek?" - niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od przeznaczenia. Łożyska z mniejszym numerem np. ABEC 1, 3 lub 5 będą wolniejsze ale bardziej wytrzymałe, te z większymi numerami są szybsze ale często szybciej się zużywają i wymagają dodatkowej uwagi. Przy wyborze łożysk warto pamiętać o kilku zasadach. Zasada nr 1 - łożyska o technicznej nazwie 608 lub zz608 potocznie zwane ABEC  są kompatybilne. Oznacza to, że możemy stosować je zamiennie z używanymi łożyskami i nic nie stoi na przeszkodzie by obecnie używane łożysko ABEC7 zastąpić łożyskiem ILQ7 bądź SG7. Zasada nr 2 ABEC ABEC-owi nie jest równy. W naszej ofercie mamy łożyska oferowane przez najlepszych producentów jak Powerslide, K2, Rollerblade, Wicked. W naszej ofercie znajdziecie łożyska w standardzie ABEC 5, ABEC 7, ABEC 9, ILQ 5, ILQ 7, ILQ 9 - również w wersji ILQ 9 PRO, HTO RACE oraz łożyska silikonowo-żelowe SG w wersjach SG 5, SG 7, i SG 9. W naszym asortymencie można znaleźć również specjalistyczne smary do łożysk PROLUBE, które stanowią idealną ochronę łożysk w rolkach. Wysokiej klasy smar zapewnia ochronę łożysk i ułatwia ich renowację, usuwa rdzę, stanowi środek natłuszczający, smarujący, ponadto chroni przed korozją, zabezpiecza przed wodą i oczyszcza łożyska.

 

Czyszczenie i smarowanie łożysk

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakie łożyska do rolek wybrać, posiada istotne znaczenie dla funkcjonalności i żywotności tego sprzętu. Na samym zakupie tych akcesoriów sprawa się jednak nie kończy.

Nawet najlepiej dopasowane i najbardziej profesjonalne łożyska do rolek nie spełnią na dłuższą metę swej roli, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa konserwacja tych elementów?

Pierwszą rzeczą, o jakiej warto pamiętać, jest regularne czyszczenie łożysk w rolkach. Mimo iż pozornie może wydawać się to skomplikowane – wcale takie nie jest. Aby tego dokonać, należy wyciągnąć kółka z płozy. Następnie, przy pomocy patyczka kosmetycznego lub niewielkiej szczoteczki, bardzo delikatnie usunąć drobinki pyłu z łożyska rolki. Uważaj jednak, aby zachować tu szczególną ostrożność i nie wtłoczyć zanieczyszczeń znacznie głębiej.

Dlaczego czyszczenie łożysk w rolkach jest tak istotne? Na elementach tych często osiadają drobinki piasku i pyłu. Przyklejone do smaru drobinki pochłaniają wilgoć, co w następnej kolejności może prowadzić do rdzewienia łożysk, a nierzadko i całej szyny.

Regularne czyszczenie pozwala znacząco wzmocnić ich wytrzymałość i wydłużyć żywotność, a do tego – zwiększyć prędkość oraz komfort jazdy. Aby jednak tak było, nie należy zapominać o drugim aspekcie konserwacji, jakim jest smarowanie łożysk. Jak się do tego zabrać?

Wystarczy tu wyczyszczone elementy pokryć niewielką ilością oleju do łożysk (jedna/dwie krople) lub smaru do łożysk (ok. 3 mm) oraz rozprowadzić użyty preparat równomiernie na całej powierzchni.

Smary i oleje do czyszczenia łożysk w rolkach

Jaki smar do łożysk sprawdzi się najlepiej? Jeśli nie masz pewności, na jaki preparat się zdecydować, sięgnij po uniwersalne warianty. W ofercie naszego sklepu zamieściliśmy m.in. wielozadaniowe oleje smarujące ProLube czy Rollers Lube V5, ale i pianki do czyszczenia czy odrdzewiacze.  Środki tego typu pozwolą Ci odpowiednio zadbać o łożyska do rolek. Dodatkowo świetnie nadadzą się do regeneracji i renowacji zniszczonych elementów.

Uniwersalność olejów i smarów do łożysk, jakie znajdziesz w naszym sklepie, sprowadza się nie tylko do właściwości tych preparatów, ale również ich zastosowania. Oleje do łożysk jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, z powodzeniem wykorzystasz także do konserwacji różnego rodzaju zawiasów, kłódek, zamków, łańcuchów, elementów silników czy starych maszyn.

Zastanawiasz się, jak w zasadzie wymienić łożyska? Rolki posiadają stosunkowo prosty mechanizm ich mocowania – wystarczy, że posłużysz się do tego specjalnym kluczem serwisowym.

Gdzie taki znaleźć? O tym również pomyśleliśmy, kompletując wyposażenie naszego sklepu. Dodatkowo zamieściliśmy w nim również tulejki o różnej średnicy, dostosowane do łożysk.

W naszej ofercie znajdziesz więc wszystko, co potrzebne do profesjonalnej konserwacji łożysk. Zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację i zapewnij swoim rolkom długą i niezawodną żywotność!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl