Niecodzienni.pl

Co zrobić, by okulary do pływania nie parowały?

0
Co zrobić, żeby okulary do pływania nie parowały?

Co zrobić, żeby okulary do pływania nie parowały?

 

Zmorą większości miłośników pływania i sportów wodnych są parujące okulary. Zaparowane szkła znacznie ograniczają widoczność, dlatego wiele osób zniechęca się do pływania w okularach w ogóle. Tymczasem zakładanie okularów do pływania jest zalecane z wielu względów, takich jak choćby ochrona oczu przed podrażnieniami od chloru (na basenie) czy słonej wody (w morzu). Co zrobić, żeby okulary do pływania nie parowały? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów!

 

 

 

Okulary do pływania z powłoką Anti-Fog

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście zakup okularów pływackich, które od razu będą wyposażone w dodatkową powłokę zabezpieczającą przed parowaniem. Nowoczesne modele okularów do pływania są zaprojektowane w taki sposób, by szkła były odporne na parowanie. W tym celu producenci wyposażyli je w powłokę Anti-Fog, która stanowi dodatkową warstwę soczewki. Zapewnia ona dobrą widoczność bez pary wodnej i zapobiega skraplaniu się cieczy na powierzchni szkieł.

 

Jak dbać o okulary z powłoką Anti-Fog, aby jej nie naruszyć? Ważne jest to, aby okulary ze specjalną powłoką były odpowiednio przechowywane – najlepiej w etui. Nie zaleca się dotykania soczewek od środka ani pocierania okularów tkaniną, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia powłoki, podobnie jak częste płukanie okularów.

 

Tani sposób na parujące okulary do pływania

Twoje okulary do pływania parują i nie wiesz, jak temu zaradzić? Nie musisz od razu wymieniać ich na nowy model, wyposażony w technologię Anti-Fog. Warto spróbować nadać im takich właściwości za pomocą specjalnych chusteczek. Są to zazwyczaj niedrogie produkty, które charakteryzują się wysoką skutecznością.

 Speedo

Jak to działa? Przed każdym wyjściem na basen należy delikatnie przetrzeć szkła okularów od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Rozprowadzona substancja potrzebuje kilku-kilkunastu sekund na wyschnięcie, po czym pozostawia na szkłach warstwę ochronną. Dodatkową ich zaletą są właściwości oczyszczające – korzystając z nasączonej chusteczki, możesz wygodnie zebrać zanieczyszczenia ze szkieł. W sklepach dostępne są chusteczki zarówno wielokrotnego użytku, jak i jednorazowe.

Gdy okulary do pływania parują: płyny i spraye

Podobnym do chusteczek działaniem charakteryzują się płyny i spraye, których zaletą jest większa wydajność. Wybierając to rozwiązanie, nie musisz korzystać z dodatkowych chusteczek czy ściereczek – wystarczy spryskać soczewki okularów i zaczekać do wyschnięcia. Następnie należy delikatnie przepłukać szkła w bieżącej wodzie – i gotowe!

 

Jak widzisz istnieją różne rozwiązania problemu, gdy okulary do pływania parują. Wybór jednej ze wskazanych powyżej metod z pewnością pomoże Ci pozbyć się problemu i sprawi, że pływanie oraz inne aktywności wodne staną się bardziej komfortowe.

 

Rozwiązania, o których mowa oraz szeroki wybór akcesoriów do pływania znajdziesz w sklepie niecodzienni.pl!

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl