Niecodzienni.pl

Gdzie na lodowisko w Krakowie i okolicach? Ślizgawki w Krakowie

0
Gdzie na lodowisko w Krakowie i okolicach? Ślizgawki w Krakowie

Gdzie na lodowisko w Krakowie i okolicach? Ślizgawki w Krakowie 

Zima w mieście kojarzy się z kupowaniem świątecznych prezentów, świecącymi dekoracjami oraz zabawami na śniegu. Trudno też wyobrazić sobie ten okres bez frajdy, jaką daje wyjście na łyżwy z rodziną lub ze znajomymi. Gdzie w Krakowie warto spróbować tej zimowej aktywności, które lodowisko przyciąga najlepszą atmosferą? Które z nich oferuje naukę jazdy? Oto przegląd najlepszych krakowskich (i nie tylko) ślizgawek.

 

 

 

 

  

Kraków – lodowisko Cracovii

Chyba najsłynniejszym i najstarszym lodowiskiem w mieście jest to przy ul. Siedleckiego 7. Obiekt jest oficjalną siedzibą drużyny hokejowej Cracovia i nosi imię jednego z jej zasłużonych członków, Adama „Rocha” Kowalskiego. Jego otwarcie miało miejsce w 1961 roku, można więc uznać je za lodowisko z tradycjami.

Całoroczne lodowisko Cracovii służy przede wszystkim rozgrywkom hokejowym oraz treningom drużyn zawodowców i młodzików. Trybuny pomieszczą aż 2514 kibiców tego sportu. Na amatorów jazdy na łyżwach również czeka atrakcja w postaci ślizgawki.

Jest ona czynna z przerwą wakacyjną, a więc od przełomu października i listopada, aż do końca kwietnia. Ceny biletów to 18 zł za 1,5h dla dorosłych i 14 zł dla dzieci, a chętni mogą nabyć karnet na 10 wejść. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która oferuje plastikowe lub skórzane modele łyżew. Oczywiście możesz też przynieść własne, odpowiednio dopasowane łyżwy o wysokiej jakości. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość naostrzenia łyżew.

 

Lodowisko Ice Park

Dobrze znanym i uwielbianym lodowiskiem pod chmurką jest Ice Park w Parku Jordana. Funkcjonuje ono wyłącznie w okresie zimowym, czyli mniej więcej od połowy grudnia. Tu również możesz wypożyczyć łyżwy lub korzystać z własnych.

Parkową ślizgawkę Kraków uwielbia między innymi za:

  • lodową alejkę wijącą się między drzewami,
  • zimowe rzeźby,
  • nastrojowe światełka.

Dorośli mają do dyspozycji dużą taflę o powierzchni 1200 m2, natomiast dzieci mogą spokojnie uczyć się jazdy w mniejszej strefie, przeznaczonej tylko dla nich.

Lodowisko pod Galerią Krakowską

Każdy, kto wybiera się do Galerii Krakowskiej lub spieszy się na dworzec, z pewnością zauważy kultowe już lodowisko. Ślizgawka cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na bliskość centrum. Amatorów jazdy na łyżwach zachęcają też ceny wejścia na taflę (15 zł dorośli, 12 zł studenci i dzieci, 10 zł najmłodsi do 7. roku życia) oraz wypożyczenia łyżew (10 zł za parę). Lodowisko czynne jest od grudnia do końca lutego. Godziny otwarcia pokrywają się z godzinami pracy Galerii Krakowskiej, czyli 9:00-21:30 w tygodniu i 10:00-20:30 w niedziele.

 

Lodowisko Origo

Kryte lodowisko Kraków oferuje nam również przy ul. Rostafińskiego, czyli w obrębie Miasteczka Studenckiego AGH. Działa ono od grudnia do końca lutego. Niskie ceny i darmowy parking przyciągają miłośników łyżwiarstwa. W wypożyczalni dostępne są:

 

Lodowisko NCK

Jeśli chodzi o Kraków, lodowisko w ścisłym centrum często może być przepełnione, a przez to niedostępne dla wszystkich. Dlatego warto poszukać ślizgawki trochę dalej. Jedną z nowszych atrakcji jest zlokalizowane w Nowej Hucie lodowisko Nowohuckiego Centrum Kultury.

Niezadaszone lodowisko zlokalizowane jest przed siedzibą NCK, czyli przy al. Jana Pawła II 232. Jest ono czynne 7 dni w tygodniu od grudnia przez całą zimę. Wejść na taflę mogą zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane.

 

Lodowisko Daisy

Z dala od centrum miasta znajduje się też lodowisko przy hotelu Daisy na Woli Justowskiej. Kryta ślizgawka otwarta jest od początku grudnia do końca lutego, w stałych godzinach 10:00-21:00. Oprócz możliwości wypożyczenia łyżew i naostrzenia własnych, lodowisko oferuje też indywidualną naukę jazdy po wcześniejszym ustaleniu terminu. Istnieje również opcja wynajęcia całego obiektu.

 

Lodowisko w Skawinie

Godnym polecenia, podmiejskim lodowiskiem jest to znajdujące się w Skawinie, z którego możemy korzystać mniej więcej od połowy listopada. Oprócz możliwości jeżdżenia na krytej ślizgawce obiekt sportowo-rekreacyjny ma szeroką ofertę zajęć grupowych i indywidualnych.

Możesz na przykład zapisać tam swoje dziecko:

  • do szkółki łyżwiarskiej,
  • trening hokeja,
  • prywatne zajęcia z profesjonalistą.

Lodowisko w Skawinie proponuje również współpracę szkołom, w ramach której mogą odbywać się na nim zajęcia wychowania fizycznego.

 

 

Wszystkie lodowiska w Krakowie oraz jego okolicach przyciągają wspaniałą atmosferą, klimatyczną muzyką i wszelkimi udogodnieniami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz najstarszą ślizgawkę Cracovii, magiczną lodową alejkę w Parku Jordana czy rodzinną atrakcję w Nowej Hucie, zabawa i relaks będą gwarantowane!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl