Niecodzienni.pl

Łyżwy figurowe czy hokejowe - jakie wybrać dla dziecka?

0
Łyżwy figurowe czy hokejowe - jakie wybrać dla dziecka?

Łyżwy hokejowe czy figurowe — jakie wybrać dla dziecka?

 

Jazda na łyżwach może być idealnym sportem rekreacyjnym dla całej rodziny lub trenowaną profesjonalnie dyscypliną. Zimą, kiedy lodowiska na świeżym powietrzu i w dużych halach są często odwiedzane, warto wybrać się z dziećmi i spróbować zainteresować je tą aktywnością. A może Twoja pociecha już pokochała jazdę na lodzie i przyszedł czas na wybór pierwszego sprzętu? Z tego artykułu dowiesz się, jakie łyżwy na początek dla dziecka będą najlepsze oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

 

Kiedy warto kupić łyżwy dla dziecka?

Na łyżwach mogą jeździć już kilkuletnie dzieci, jednak poniżej czwartego roku życia poważna nauka tego sportu stanowi dla maluchów nie lada wyzwanie. Wiąże się to z rozwojem koordynacji ruchowej i równowagi, który nie jest jeszcze na odpowiednim etapie. Z tego powodu najczęściej producenci oferują najmniejsze łyżwy w rozmiarze 25 - cztero- i pięcioletnie dzieci mogą już rozpocząć lekcje samodzielnej jazdy.

 

Jakie łyżwy do nauki dla dziecka sprawdzą się najlepiej?

Wielu rodziców zastanawia się, czy lepsze dla ich dzieci będą łyżwy figurowe, czy hokejowe. Na początkowym etapie nauki zainteresowanie konkretnym typem lodowej aktywności nie jest najważniejszym czynnikiem. Łyżwy hokejowe są przeznaczone dla osób, które miały już do czynienia z jazdą na lodzie. Wymagają one specyficznej techniki ruchu, na krótkich i zaokrąglonych płozach trudniej utrzymać stabilność.

 

Łyżwy figurowe o wiele lepiej sprawdzą się podczas pierwszych treningów. Pozwalają nauczyć się poruszania po lodowej powierzchni:

  • utrzymywania równowagi,
  • hamowania,
  • skręcania.

Będą one również dobrym wyborem dla dzieci, które chcą chodzić na lodowisko rekreacyjnie, ze względu na dużą wygodę użytkowania.

Skórzane czy plastikowe — jakie łyżwy dla dziecka są bezpieczniejsze?

Dla dzieci warto wybrać łyżwy figurowe, wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Zabezpieczenie kostki uzyskuje się w tego typu modelach przez odpowiednie sznurowanie i precyzyjny wybór rozmiaru. But powinien być dobrze dobrany — zarówno na długość, jak i na szerokość, aby dziecko czuło się komfortowo w czasie jazdy. Skóra to materiał, który z czasem dopasowuje się do stopy i oddycha. Dziś na rynku są już modele wodoodporne!

 

W przypadku łyżew hokejowych dostępne są one z pancerną, plastikową skorupą. Dobrze chronią kostki przed urazami, jednak dla całkowicie początkujących mogą być niewygodne, a wręcz — powodować duże trudności w poruszaniu się. A to oznacza większe prawdopodobieństwo upadku.

 

Dla amatorów hokeja łyżwy plastikowe są niezbędnym elementem wyposażenia. Dla najmłodszych warto wybrać modele regulowane — rozsuwany but pozwala na dopasowywanie rozmiaru, dzięki czemu nie będzie potrzeby zakupu nowego sprzętu co roku! A to bardzo istotne, żeby postawić na dobrej jakości łyżwy treningowe. Dziecko na hokejowych treningach musi opanować coraz trudniejsze technicznie ruchy i coraz większą szybkość jazdy. Tylko dobrze dobrany sprzęt, wykonany z trwałych materiałów zapewnia prawdziwą wygodę i bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl