Niecodzienni.pl

Okulary do pływania dla dzieci na basen. Modele dla 4-latka, 10-latka i starszych dzieci.

0
Okulary do pływania dla dzieci na basen. Modele dla 4-latka, 10-latka i starszych dzieci.

Okulary do pływania dla dzieci na basen. Modele dla 4-latka, 10-latka i starszych dzieci

Zabawa lub nauka pływania na basenie to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny. Taka forma ruchu rozwija fizycznie i dostarcza dużo frajdy już od najmłodszych lat. Aby nic nie zakłóciło wodnych zabaw — przed pójściem na pływalnię zaopatrzcie się w niezbędny sprzęt, w tym odpowiednie okularki do pływania dla dzieci. Jak dobrać te właściwe i na co zwrócić uwagę?

 

 

 

 

 

Odpowiednie okularki do pływania dla dzieci

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów na basen dla dzieci? Po pierwsze postaw na wygodę i dopasowanie do twarzy. Koniecznie postaraj się uzyskać od Twojego dziecka informację, jak czuje się w danym modelu i czy nic go nie uwiera.

Nowoczesne okularki do pływania dla dzieci posiadają kilka udogodnień i innowacji, bez których nie sposób się obejść. Postaw na takie modele, które mają m.in.:

  • soczewki PC, zapewniające szeroki kąt widzenia,
  • filtr UV, chroniący przed szkodliwymi promieniami,
  • powłokę Anti-Fog, zapobiegającą parowaniu szkieł,
  • system szybkiego dopasowania, ułatwiający regulację obwodu.

W przypadku dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, wykorzystane materiały muszą być lekkie i miękkie. Dobrze sprawdzi się tu chociażby silikon. Istotny będzie również opływowy kształt gogli, który zminimalizuje opór wody. Nie da się również ukryć, że kolor i design będą ważne dla samego dziecka. Na pewno chętniej ubierze barwne okularki przypominające zabawkę.

Żeby oswoić dziecko z okularkami do pływania i zachęcić je do ich noszenia, postaw na kolorowe modele. Świetnie sprawdzą się tu także wszelkie wzory, rysunki i ciekawe kształty na pasku. Dzięki nim mały pływak potraktuje gogle jako część zabawy, a nie przykrą konieczność.

Wysoki standard i jakość zapewniają na przykład okularki pływackie dla dzieci Speedo. Ta znana, specjalizująca się w sportach wodnych, marka wykorzystuje najlepsze materiały i dba o wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie pływania.

Okulary pływackie dla najmłodszych

Okulary dla 2-latka, 3-latka, 4-latka powinny być wygodne i odpowiednio bezpieczne. W tym przypadku sprawdzi się stosunkowo miękki materiał, na przykład lekki i giętki silikon. Dzięki niemu Twój maluch nie zrobi sobie krzywdy. Uszczelki przy szkłach muszą być całkowicie szczelne, a przy tym komfortowe, aby do oczu nie dostawała się woda, a po zdjęciu nie pozostawały odciski.

Pamiętaj również, że gogle do pływania dla dzieci nie mogą być jednak zbyt ciasne. Nieprawidłowy, za wąski obwód będzie nie tylko niewygodny, ale może źle wpływać na kształt miękkich jeszcze kości czaszki. Najlepszym rozwiązaniem będzie regulowana długość paska. Podobnie rzecz ma się z rozstawem noska. Dzięki możliwości jego poszerzania lub zwężania wygodnie dopasujesz okulary do kształtu twarzy Twojego dziecka. Ponadto, regulowane okularki posłużą mu dłużej, nawet jeśli Twój maluch będzie szybko rósł.

Okulary na basen dla starszych dzieci

Starsze dzieci mają nieco inne potrzeby od maluchów. Przede wszystkim potrzebują one większych rozmiarów okularów pływackich. Powinny być one wykonane z innych, mocniejszych materiałów. Nie ulegają jednak zmianie wszystkie standardy dotyczące:

  • szczelności,
  • możliwości regulacji,
  • ochrony przed promieniami UV.

Bardzo często dzieci w wieku szkolnym potrafią już trochę pływać i mają ambicje, by rozwijać swoje umiejętności. Szczególnie ważny będzie wtedy hydrodynamiczny kształt okularów, który zminimalizuje opór wody i pomoże w osiąganiu coraz większych prędkości.

Z pewnością zmieni się również gust Twojego dziecka. W zależności od wieku, płci i zainteresowań, może ono domagać się konkretnych kolorów i motywów. Inne będą okulary dla 12-latki, 10-latki, inne dla 4-latka, a jeszcze inne dla 13-latka czy 15-latki. Na szczęście wybór wysokiej jakości dziecięcych gogli pływackich jest tak duży, że na pewno znajdziesz te idealne.

Okularki do pływania dla dzieci to niewielki element stroju na basen, który jest jednak niezwykle ważny. Nawet tak drobny detal może przesądzić o tym, czy Twoje dziecko pokocha pływanie.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl