Niecodzienni.pl

Używane rolki - czy warto je kupić?

0
Używane rolki - czy warto je kupić?

Używane rolki – czy warto je kupić?

Zastanawiasz się nad zakupem pierwszych rolek, ale nie wiesz jeszcze, czy ten sport jest dla Ciebie? Wiele osób z podobnym dylematem decyduje się na używane rolki ze względu na możliwość przetestowania markowych modeli za niższą cenę. Czy to na pewno dobry pomysł? Jakie są dla niego alternatywy? Podpowiadamy w artykule!

 

 

 

 

 

Rolki używane - na co należy uważać?

Kupując rolki używane od osoby prywatnej warto pamiętać, że jest to sprzęt, który może mieć widoczne ślady użytkowania np. rozbity liner. W dodatku sprzedawca mógł zaniedbać ozonowanie rolek przed wystawieniem ich na aukcji.

 

Jeśli sprzęt jest kupowany przez Internet, nie ma gwarancji zwrotu jak w przypadku sklepów internetowych. Stwarza to ryzyko zakupu rolek, które są za duże lub za małe, obcierają stopy lub posiadają inne, ukryte wady.

 

Używane rolki zniszczą się szybciej, gdy wybierzesz niewłaściwy rozmiar. Oznacza to, że po kilku tygodniach lub miesiącach eksploatacji trzeba je będzie wymienić na nowy model. Aby tego uniknąć, podczas zakupu zadbaj o możliwość przymiarki.

 

Początkujący rolkarze mogą też nie wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebują i jaki model sprawdzi się u nich najlepiej. Rolki używane, niezależnie od marki i ceny, nie sprawdzą się, jeżeli nie będą przystosowane do typu jazdy, jaki preferuje początkujący rolkarz.

 

Osoba sprzedająca może nie być w stanie doradzić tak dobrze, jak ktoś, kto na co dzień pomaga w doborze pierwszych rolek. Aby dowiedzieć się, jak wybrać rolki dla Ciebie lub Twojego dziecka, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wypożyczalnia - używane rolki na start

Wiele osób na początku swoich rolkarskich wyczynów kieruje kroki do wypożyczalni. Powodem tego jest niewielka opłata i możliwość sprawdzenia, czy ten sport faktycznie jest aktywnością, którą chętnie będziesz uprawiać na co dzień.

 

Dodatkowo w wypożyczalni możesz liczyć na większy wybór modeli i rozmiarów. Dzięki temu nie zrazisz się do jazdy na rolkach z powodu niewygodnego, źle dobranego sprzętu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest pewność, że rolki są regularnie poddawane suszeniu i ozonowaniu, aby wypożyczanie było higieniczne.

 

Warto jednak wziąć pod uwagę, że oferta  w prowadzonych przez sklepy wypożyczalniach rzadko jest aż tak szeroka, by zaspokoić potrzeby bardziej zaawansowanych osób.

Kupno rolek - stacjonarnie i przez Internet

Kupowanie rolek w sklepie stacjonarnym pozwala na  wygodne przymiarki wielu modeli oraz skorzystanie z pomocy doradcy. Nie oznacza to jednak, że zakup rolek w sklepie internetowym nie może się udać. Wręcz przeciwnie!

 

Dowiedz się więcej o tym, na co zwrócić uwagę podczas wybierania rolek w sklepie online z naszego artykułu: „Jak dobrać rozmiar rolek przez Internet?”.

 

Jeśli chodzi o zakup pierwszych rolek warto wybrać dobrej jakości sprzęt, który będzie idealnie odpowiadał naszym potrzebom. Kiedy jest na to najlepszy czas? Niektórzy rozpoczynają poszukiwania po pierwszych jazdach próbnych na rolkach, a inni – przed. Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre.

 

Nowe rolki to nie tylko piękny sprzęt w ulubionych kolorach od najlepszej marki. Oprócz wygody i estetyki, nowe rolki powinieneś dobierać pod kątem bezpieczeństwa. Sprawdzeni producenci kładą nacisk na stosowanie rozwiązań chroniących przed kontuzją oraz umożliwiających płynną i bezpieczną jazdę. Sprawdź ofertę rolek fitnessowych, które będą świetne na początek.

 

Rolki muszą dobrze trzymać stopy i uniemożliwiać wyginanie nóg w kostkach. Rozpoczynanie jazdy od złej jakości sprzętu lub praktycznie zużytych rolek może doprowadzić do kontuzji oraz zniechęcenia się do tego rodzaju aktywności.

 

Pamiętaj, że rolki są sprzętem sportowym - nie ma tu wielkiego pola do kompromisów względem ceny. Najtańsze rolki (czy nawet pseudo-rolki) z marketu nie tylko zużyją się ekspresowo, ale i mogą narazić Twoje zdrowie na szwank.

 

Dodatkowo producenci dobrej jakości rolek oferują części zamienne, np. kółka. Dzięki temu sprzęt może Ci służyć przez wiele sezonów!

 

Jak wynika z wcześniejszej części artykułu, sprzęt z drugiej ręki, oprócz zalet (m.in niższa cena) ma  również kilka wad. Czy zatem warto kupić rolki używane? Ostateczną decyzję pozostawiamy Tobie.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl